Sprzedaż betonu

Specjalizujemy się w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości betonu dla budownictwa drogowego

Rodzaje produkowanego betonu
  • Beton Zwykły Towarowy
  • Beton Wodoszczelny
  • Beton Posadzkowy
  • Beton Mostowy
  • Beton Napowietrzany
  • Stabilizacje
  • Podsypki
  • Beton Recepturowy
Sprzedaż betonu towarowego

 tel: 601 779 779

Formularz kontaktowy

Beton towarowy

Zgodnie z normą PN-EN 206-1:2003 (część 1: “Wymagania, właściwości, produkcja i zgodność”), beton towarowy jest to surowiec budowlany powstały ze zmieszania kruszywa (drobnego i grubego), cementu, wody oraz domieszek i dodatków uszlachetniających. Beton swoje właściwości użytkowe uzyskuje w wyniku wiązania wszystkich jego składników, a tym samym stwardnienia masy betonowej. Charakteryzuje się dużą trwałością oraz plastycznością. Nie bez znaczenia są również niskie nakłady związane z wytwarzaniem betonu, co ma wpływ na cenę tej mieszanki. Beton towarowy jest powszechnie stosowany w szeroko pojętym budownictwie do wytwarzania elementów konstrukcyjnych obiektów takich jak domy, budynki, drogi. Ze względu na swoją dużą wytrzymałość beton stanowi doskonały surowiec na wszelkiego rodzaju elementy nośne, gdzie wymagana jest duża wytrzymałość i trwałość, jak na przykład fundamenty budynków.

Proces produkcji betonu jest wbrew pozorom stosunkowo skomplikowany. Nie wystarczy po prostu umieścić w odpowiednich urządzeniach wszystkich koniecznych składników betonowej mieszanki. Należy to zrobić w dobrej kolejności, pamiętając o prawidłowej ilości poszczególnych składników oraz czasie przygotowania zaprawy. Każdy z tych czynników ma ogromny wpływ na końcowe właściwości kompozytu.

Produkcja betonu towarowego składa się z kilku etapów. W początkowej fazie – w zależności od przeznaczenia mieszanki betonowej – należy dobrać odpowiednią recepturę, którą ustala się dzięki badaniom laboratoryjnym. W kolejnym etapie tworzy się masę betonową. Proces jej wykonania polega na mieszaniu w odpowiednich proporcjach wszystkich składników do uzyskania założonej konsystencji. Pierwszym etapem jest pobranie kruszywa oraz innych niezbędnych składników. Efektem końcowym jest uzyskanie mieszanki zgodnej ze wstępnymi założeniami. Produkcja jest realizowana w specjalnych betoniarniach stanowiących kompleks urządzeń, w skład których wchodzą m.in.: miejsce składowania kruszywa, zasobniki, podajniki, dozowniki surowców (kruszywa, cementu i wody). Zadaniem tych urządzeń jest dozowanie i mieszanie w odpowiednich proporcjach składników tak, aby uzyskać masę o wymaganej jakości.

Sprzedaż betonu towarowego prowadzimy na terenach: powiat ciechanowski, powiat legionowski, powiat makowski, powiat nowodworski, powiat ostrołęcki, powiat płoński, powiat przasnyski, powiat pułtuski, powiat wyszkowski, miasto Pułtusk i okolice.